Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Jak začít být ECO

 

 UDĚLEJTE DOMA ZELENOU REVOLUCI

Udržitelný způsob života není móda, ale nutnost. Zvlášť pokud si přejeme, aby naše modrá planeta byla bezpečným domovem i pro potomky. Hospodařit doma ekologicky je to nejmenší, čím můžeme jako jednotlivci přispět. 

Nemusíte se vzdávat dosavadního komfortu ani dělat radikální rozhodnutí. Nikdo vás nenutí stěhovat se na samotu u lesa, koupat se nadosmrti ve studené vodě, odvézt myčku do sběrného dvora. Stačí přistupovat k organizaci domácnosti trochu jinak: víc plánovat, přemýšlet, vyhledávat si informace a kupovat jiné prostředky k údržbě.

A co je velmi důležité, rozhodnout se, že se do toho pustíte s radostí, protože radost je lepší motivace než strach či pocit povinnosti ve smyslu „mělo by se“. Vždyť starat se o životní prostředí, o čistou vodu, půdu, vzduch, je jako pečovat o své blízké, které máte rádi a chcete pro ně to nejlepší. Víte, že oni potřebují vás, ale hlavně vy potřebujete je.

Lepší málo než vůbec nic

Hlavně se nenechte odradit skeptiky, kterým se – tváří v tvář celoplanetárním průšvihům typu kácení amazonských pralesů – může jevit vaše rozhodnutí začít prát nebo mýt nádobí ekologicky jako naivní pokus o změnu. Ale proč by měl být? Snažíte se dělat to nejlepší, co svedete.

Užitečných pomocníků, s nimiž vám bude ekologická domácnost klapat jako švýcarské hodinky, je už dnes na trhu dost. Možná se bojíte, že byste za udržitelné produkty měli platit víc, než je zdrávo? Nebo že jejich složení či fungování není takové, jak výrobci slibují, a jde jen o marketingový tahák? Budete-li pozorně vybírat, číst etikety, sledovat recenze a doporučení a zajímat se o trendy, jistě se nespletete ani nezruinujete svůj bankovní účet.

Věřte, že my do nabídky EcoRevolution vybíráme jen skutečnou kvalitu od důvěryhodných výrobců. Sami produkty testujeme, takže víme, co vám nabízíme.

Vyberte si, čím začnete

 

 1. Upřednostněte kohoutkovou vodu před balenou

PET láhve jsou velké zlo a s ekologií se fakt nekamarádí. Jsou sice recyklovatelné, ale po světě se jich povaluje takové množství, že další využití není zaručeno. Krom toho nejlepší k pití je stejně voda z vodovodu.

Věděli jste, že existuje také kvalitní ekologický a zdravotně nezávadný plast?
A že sklo může být odolné a odlehčené? I láhve na nápoje mohou být samé překvapení.

 

 2. Vyprovoďte z domu silikony i parabeny

Neexistuje jediný důvod, proč byste neměli přesedlat na ekologické prací prostředky. Dokážou vyprat jakékoliv prádlo dočista a taky doběla. Už žádné ničení prospěšných bakterií a mikroorganismů v podzemní vodě ani riziko, že si způsobíte alergii či ekzém.

Prací vajíčko je šikovná věcička, která ze sta procent nahradí „normální“ prací prostředek a je i finančně
výhodná. Stačí si vybrat, jestli má prádlo vonět jako jarní květy, bavlna, nebo prostě … jako vyprané prádlo. A sušicí vajíčko pak ušetří při sušení třetinu času.

 

 3. Aviváže se nevzdávejte, jen kupte jinou

Kdo by neměl rád hebké a nadýchané prádlo? Aviváž sice není životně důležitá, ale zelená domácnost není v rozporu s komfortem a už vůbec ne se zdravím, proto existuje i ekologická varianta. Ta neobsahuje syntetické vonné látky ani konzervanty, tudíž lidská pokožka je s nimi v bezpečí.

Ručníky, které z vás sedřou kůži? To by tahle aviváž nikdy nedopustila. Je zdravotně nezávadná a krásně voní. Tím myslíme jemně a nevtíravě, ne intenzivně a uměle, jak to možná znáte od její chemické sestry.

 

 4. Šetřete vodou

Ekologická domácnost má kvalitní přístroje v oblibě – například u myčky jde o to, že dokáže ušetřit až polovinu vody, vyplýtvané při ručním mytí. Pokud ovšem nemyjete nádobí ve dřezu s napuštěnou vodou. V obou případech však potřebujete ekologické prostředky.

Tyhle prostředky na nádobí – ať už do myčky, nebo
k ručnímu mytí – přesně vědí, kde mají být neúprosné (mastnota, zaschlá špína a spol.) a kde naopak jemné (naše ruce, voda).

 

 5. Vyhýbejte se věcem na jedno použití

Nevytvářejte víc odpadu, než je nutné. Víte, že například jeden igelitový sáček nebo taška se rozkládají i déle než sto let? Jednorázové tašky proto nahraďte látkovými a síťovkami. Pořiďte si také látkové pytlíky na ovoce a zeleninu.

Proč kupovat drahé papírové utěrky, když můžete mít kvalitní bambusové nebo ušité z bavlněné vafloviny? Krásně sají a po vyprání je můžete používat znovu
a znovu a znovu…

 

 6. I koupelna a WC se mohou zelenat

Místo napouštění vany si dopřejte rychlou sprchu, která šetří vodu, ale je i zdravější. Při čištění zubů pak nenechávejte puštěnou vodu z kohoutku. Pořiďte si ekologické úklidové prostředky a také bio kosmetiku.

I na místech, kam chodí císař pán sám, se dá udělat
ekologická revoluce. Bambusový toaletní papír funguje jako dokonale rozložitelná varianta klasického toaletního. A do toalety lze spláchnout i vlhčené ubrousky z kompostovatelných a netoxických materiálů.

 

 

 TOP 15 produktů

 

Eco EggEcoegg prací vajíčko
370 Kč

Eco EggBambus. toaletní papír
185 Kč

Eco EggTwister čistící pasta
169 Kč

Eco EggMenstruační kalíšek
299 Kč

Eco EggBambusové kapesníčky
79 Kč

Eco EggBambusové utěrky
390 Kč

Eco EggKonzerva pro kočky
49 Kč

Eco EggPalmová svíčka
76 Kč

Eco EggPlenky Eco 4 - 9 kg
529 Kč

Eco EggTablety do myčky
169 Kč

Eco EggECOVER na nádobí
89 Kč

Eco EggAroma difuzér
289 Kč

Eco EggAntibac univ. čistič
129 Kč

Eco EggEcoegg do sušičky
480 Kč

Eco EggVak na pečivo
269 Kč

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.