Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Moringa olejodárná - moringový olej

 • Moringa olejodárná-main

  Zdroj: https://www.bylinkovo.cz/wp-content/uploads/2017/02/1-131506530.jpg

 • Moringa olejodárná-main

  Zdroj: https://www.moringaolejodarna.cz/fotky32472/111.png

Popis:

Moringa olejodárnáPůvodem pochází z podhůří himalájských hor, ale rozšířila se i do tropických a subtropických zemí po celém světě. Dnes je pěstována ve velkém počtu regionů. Moringa je odolný strom s dlouhými tenkými větvemi, oválnými listy a žlutavými květy, které se v průběhu zrání mění na trojúhelníkové semenné lusky s kulatými semeny. V případě, že jsou lusky zralé, sklízí se. Moringa je známá tím, že její sazenice i samotný strom mají tendenci velmi rychlého růstu. Za jeden rok může dosáhnout až půl metru výšky. Často se jí přezdívá „strom života“ nebo „zázračný strom“, jelikož každá její část je velmi cenná a užitečná pro lidské zdraví. Protože moringa prospívá i za sucha a špatné půdy, obhospodařování stromu není tak náročné, stejně tak jako sklizeň a zpracování.

Léčivé účinky:

 • Snižuje hladinu cholesterolu
 • Podporuje hubnutí
 • Posiluje imunitní systém
 • Zpomaluje přirozené stárnutí
 • Působí antioxidačně – vyplavuje toxiny z těla
 • Má antibiotické, antivirové a protizánětlivé účinky
 • Použití a přípravky:

  Moringu lze kvůli jejímu bohatému obsahu živin a minerálů jako doplněk stravy, při detoxikaci, nebo k léčbě mnohých neduhů. Právě díky blahodárnosti jejích složek se bylina řadí mezi superpotraviny. Soustřeďuje se v ní široká škála vitamínů (např. vitamín E, B1, B2, B3), minerálů jako je železo, draslík, hořčík, forfor, zinek a vápník, ale také esenciální mastné kyseliny. Listy této rostliny mají nízký glykemický index a jsou ideálním zdrojem vlákniny. Dále v listech najdeme až 4x více vápníku než v mléce, 5x více beta-karotenu než v mrkvi, 3x více železa než ve špenátu či hovězím masu a 2 x více bílkovin než v jogurtu – podíl bílkovin v listech je zhruba 40%. Semena této rostliny se hodí pro výrobu oleje, jelikož podíl tuku který obsahují je nezanedbatelný. Takový olej lze používat stejně jako například olej kokosový – jak na vaření, tak i v domácí kosmetice. Způsobů, jak konzumovat moringu je nespočet. Z usušených listů můžeme připravit zdravý čaj, čerstvé listy je zase vhodné přihodit do salátu. Semena se jedí vařená nebo syrová ke zvýšení energie. Rozdrcená semena se též využívají k čištění vody nebo při výrobě antibakteriálních mýdel.

  Kontraindikace:

  Kůra moringy, její kořen a květ nejsou vhodné pro těhotné ženy. Složky těchto částí mohou obsahovat látky způsobující stahy dělohy nebo potrat. Nadužívání byliny může mít projímavý účinek. Může vyvolat hypoglykémii, nevolnost, zvracení, nebo alergické reakce.Více na: https://bylinkopedie.cz/moringa-olejodarna/

  PRODUKTY, KTERÉ OBSAHUJÍ MORINGA OLEJODÁRNÁ - MORINGOVÝ OLEJ

  Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.