Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Rozmarýn lékařský

 • Rozmarýn lékařský-main

  Zdroj:  dounelka

Popis:

Rozmarýn lékařskýRozmarýn je stálezelená keřovitá rostlina charakteristická zejména pro své silné aroma. Tento keř dorůstá až 2 metrů výšky. Má husté zelené listy a modré květy, které můžeme spatřit v období pozdního podzimu a brzkého jara. Postupem času se stonky rozmarýnu stávají dřevnaté. Zajímavostí je, že přečká i extrémní mrazy. Původem pochází ze Středomoří, ale vzhledem k jeho nenáročnosti se začal pěstovat i po celé střední a východní Evropě a také v Americe. Jeho hlavními producenty jsou především Itálie, Španělsko a Francie.

Léčivé účinky:

 • Zvyšuje krevní tlak
 • Reguluje krevní oběh
 • Prokrvuje končetiny
 • Uklidňuje
 • Má antimikrobiální účinky
 • Použití a přípravky:

  Už starými řeckými civilizacemi se rozmarýn používal jako prevence plešatosti jako vlasový kondicionér. Nejčastěji se však používá v kuchyni jako konzervační prostředek nebo jako koření, které se hodí při přípravě masových pokrmů. Rozmarýn je též neodmyslitelnou součástí provensálského koření. Správnému trávení napomáhá popíjení rozmarýnového čaje. Stejný čaj má i močopudné účinky. Masti připravené z rozmarýnu pomáhají při léčbě revmatismu, vředů, modřin či ekzémů. Masti jsou vhodné též při prokrvování končetin. Tak jako ostatní aromatické byliny, i rozmarýn je vhodné dávat do šatníku proti molům. Rozmarýnový esenciální olej má antibakteriální, antifungální a antivirové vlastnosti.

  Kontraindikace:

  Rozmarýnový olej se nedoporučuje užívat během těhotenství a doby kojení, u dětí do 6 let a u osob trpících epilepsií. Opatrnosti při užívání by měly dbát i osoby s hypertenzí či hypotenzí.Více na: https://bylinkopedie.cz/rozmaryn-lekarsky/

  PRODUKTY, KTERÉ OBSAHUJÍ ROZMARÝN LÉKAŘSKÝ

  Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.