Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Ekologický pytel na brambory Zembag

Správné skladování potravin je velice důležité pro uchování jejich čerstvosti. Nikdo nestojí o to najít ve své spíži scvrklou a tím pádem už mnohdy nepoužitelnou zeleninu. Oceníte jej hlavně v případě, pokud se snažíte o ekologický a bezobalový přístup ve své domácnosti. Pokud vás trápí používání mikrotenových sáčků a rádi byste je u sebe doma redukovali, pak určitě čtěte dál. Jednorázové plastové sáčky se obvykle používají na cokoliv, od ovoce a zeleniny, přes sýry, uzeniny až po chleba. Z krátkodobého hlediska mohou posloužit dobře, ovšem díky tomu, že jsou neprodyšné, mohou se na potravinách rychleji tvořit plísně a to není pro naše zdraví zrovna to nejlepší.

Horkou novinkou je ekologický pytel na uchování brambor Zembag. Vyrobený je z několika vrstev, kdy ta vnější je z bavlněné látky a jutoviny, dno pak z nepropustné pevné textilie, střední vrstvu tvoří tmavá netkaná textilie, avšak je prodyšná. Vnitřní vrstva obsahuje hliníkovou fólii, která udržuje dostatečnou vlhkost a pytel se uzavírá na zatahovací šňůrku. A i designově je Zembag velice povedený.

 

 

Zembag dokáže zpomalit klíčení brambor díky kmínové silici, což se obvykle stane, pokud je máte doma ve spíži při pokojové teplotě. Stačí nechat brambory na světle a v teple několik dní, ty pak zezelenají, vypadají jako nezralé a takto už by se určitě neměly konzumovat.

Kmín je součástí každého Zembagu a ten stačí vložit přímo do pytle k bramborám. Za běžných podmínek vydrží až 5 měsíců a jakmile by se objevily první klíčky, je třeba kmínový pytlík obměnit. Pozor ovšem na klasický kmín, který máte doma na vaření. Ten proti klíčení brambor bohužel nefunguje.

Pokud ale brambory vaříte doma často, pak při kapacitě Zembagu, která činí 2,5 kg, vám brambory ani vyklíčit nestihnou. Na EcoRevolution.cz je Zembag k mání i na větší množství brambor, třeba na 5 nebo 10 kg, ale prodává se i ve variantě na skladování ovoce a zeleniny, například na jablka.

 

 

Materiál Zembagu je pevný, odolný a nestane se vám, že po jeho úplném naplnění někde povolí šev nebo se udělá dírka. Prát se dá klasicky v pračce na 30°C, když se ušpiní například od hlíny. Obvykle ale stačí jen navlhčit houbičku a vyčistit jej takhle ručně.

Pytel je výborný na uchovávání čerstvosti brambor, ovšem pozor na to, v jakém stavu do něj brambory vkládáte. Před uložením brambor do Zembagu je třeba pečlivě zkontrolovat, zda do něj nedáváte nahnilé kousky, od kterých by se mohly ty ostatní nakazit.

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.