Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Ecoffee Cup - alternativa k jednorázovým kelímkům, kterou si zamilujete

Nemůžete žít bez ranní zastávky na kávu ve vaší oblíbené kavárně, ale už vás štve používání jednorázových kelímků? Nebojte, jde to i jinak. Řekněte stop jednorázovým kelímkům a začněte místo toho používat například ty od Ecoffee Cup. Tyto termohrnky jsou nejen vyrobeny z přírodních materiálů, a tudíž jsou biologicky odbouratelné, ale také jsou kvalitní a budou vám tak dělat radost mnoho let. Navíc nabízejí i velkou škálu nejrůznorodějších designů. Svého favorita si tak určitě najde každý z vás.

Proč se vyhýbat jednorázovým kelímkům

Každý rok se vyrobí okolo 300 milionů jednorázových kelímků, ale pouhá 2 % z nich jsou zrecyklována. Možná jste překvapeni, proč tak málo, když jde přece jenom o kousek papíru. Potíž je v tom, že to není pouze papír, z čeho jsou kelímky vyrobeny. Jejich vnitřní povrch je nejčastěji tvořen polyurethanem, tedy polymerem, jehož recyklace je problematická. I papír sám o sobě představuje problém. Tím tentokrát není ani tak recyklace, jako způsob, jakým získáváme suroviny na jeho výrobu. Lidstvo ročně spotřebuje téměř 300 milionů tun papíru. Přitom se 70 % dřeva na výrobu tohoto papíru získává kácením lesů a pralesů. Pouhých 30 % se získává z plantáží nebo recyklací. Naše spotřeba papíru tak stojí planetu každý rok obrovské množství zalesněného území. 

Proč Ecoffee Cup

Značka Ecoffee Cup vznikla v roce 2014. Termokelímky Ecoffee Cup jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů a jsou tudíž biologicky rozložitelné. Silikonové víko a držák jsou pak vyrobeny z potravinářského silikonu, jehož hlavní složkou je oxid křemičitý. Nejen, že je celá výroba ekologická, ale navíc jsou Ecoffee Cup termohrnky zdravotně naprosto nezávadné. Představují tak praktickou a ekologickou alternativou k těm jednorázovým a ještě ušetří vaši kapsu. Díky použitému materiálu prázdný termokelímek téměř nic neváží a můžete jej tak nosit všude s sebou. Rovněž je můžete bez obav umývat v myčce a některé modely jsou vhodné také pro ohřev nápojů v mikrovlnné troubě. Vždy se však ujistěte, že právě váš model toto umožňuje.

Díky velkému množství použitých designů si jistě každý najde ten, který mu bude vyhovovat. Pokud vás nebaví jednobarevný design a raději byste něco extravagantnějšího, můžete si vybrat kousek z některé z limitovaných edicí, jako je edice Van Gogh Museum nebo William Morris Museum.

Ecoffee Cup termohrnky jsou k dostání nejen v různých designech, ale také v pěti různých velikostech. Od velikosti MINI (120 ml), vhodných pro milovníky espressa, až po LARGE (475 ml), kterými vezmou zavděk spíše ti z vás, kteří si rádi pochutnají třeba na pořádném šálku kapučína.

Nejde pouze o kelímek

I výběrem kávy můžete ovlivnit dopad na životní prostředí. Koukejte po těch organických. Cože to znamená organická káva? Jedná se zkrátka o takovou kávu, která byla pěstována a zpracována v souladu s ekologickými a udržitelnými zemědělskými metodami. Kromě menší zátěže pro životní prostředí představuje organická káva také lepší podmínky pro místní farmáře a zdravější produkt pro spotřebitele. Totéž platí, dáváte-li před kávou přednost raději čajům.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.