Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Letní piknik bez výčitek: Tipy a triky pro ekologické letní posezení

Piknik je skvělou příležitostí, jak strávit čas s rodinou a přáteli v přírodě. Avšak s rostoucím povědomím o ochraně životního prostředí je důležité myslet na to, jak minimalizovat negativní dopady našich aktivit. V tomto článku vám představíme různé ekologické produkty, které můžete využít pro váš letní piknik – od ekologické kosmetiky, přes jednorázové nádobí, až po čisticí prostředky.

Proč volit ekologické produkty

Používáním ekologických produktů snižujete množství odpadu a přispíváte k čistější planetě. Tyto produkty jsou vyrobeny z materiálů, které neškodí přírodě, snadno se rozkládají a jejich výroba je šetrná životnímu prostředí.

Ekologické produkty mají mnoho výhod i pro vaše zdraví. Neobsahují škodlivou chemii, jsou šetrné k pokožce a bez starosti jej tak mohou používat i jedinci s citlivou pokožkou či alergiemi.

 

Ekologická kosmetika na piknik

Při pobytu venku je důležité chránit svou pokožku před sluncem. Vyberte si ekologické opalovací krémy s dostatečně vysokým faktorem, které neobsahují škodlivé látky a spolehlivě ochrání vaši pokožku před škodlivými vlivy UV záření.

Přírodní repelenty proti hmyzu na bázi esenciálních olejů, jako je citronela či eukalyptus, vás zase ochrání pře dotěrným hmyzem.

A nezapomeňte na ekologické osvěžovače a deodoranty, které neobsahují hliník a další škodlivé látky.

.
.
.

Ekologické jednorázové nádobí a příbory

Jednorázové nádobí nemusí nutně znamenat plast. Na trhu najdete širokou škálu ekologických jednorázových talířů, kelímků a příborů vyrobených z bambusu, cukrové třtiny nebo kompostovatelného PLA plastu. Tyto materiály jsou biologicky odbouratelné a nezatěžují životní prostředí jako tradiční plastové výrobky. Při nákupu se zaměřte na produkty, které mají certifikaci o biologické rozložitelnosti.

 

Ekologické potravinové obaly a sáčky

Udržet jídlo čerstvé a zároveň minimalizovat odpad je možné s ekologickými obaly. Voskované ubrousky, které jsou opakovaně použitelné a vyrobené z přírodních materiálů, jsou skvělou alternativou k plastovým fóliím. Stejnou službu vám prokáží také ekologické potravinové sáčky z bioplastu nebo papíru. Nezapomeňte také na opakovaně použitelné dózy na potraviny, které můžete používat znovu a znovu. Ušetříte s nimi nejen přírodu, ale také vaši kapsu.

 

Ekologické čisticí prostředky

Po každém pikniku je potřeba uklidit, a to co nejšetrněji k přírodě. Ekologické čisticí prostředky, které jsou biologicky odbouratelné, neobsahují agresivní chemikálie a jsou bezpečné pro životní prostředí, jsou tou správnou volbou. Prohlédněte si naši nabídku ekologických prostředků na nádobí, eko pracích prostředků a dalšího zboží.

.
.
.

 

Pojďme si to tedy shrnout. Klíčem k ekologickému pikniku je minimalizace odpadu. Vyhněte se jednorázovým plastům a místo toho využijte opakovaně použitelné nádoby a příbory. Pokud to není možné, volte biologicky odbouratelné alternativy. Přineste si sáčky na tříděný odpad a zbytek vezměte domů k recyklaci. Používejte látkové ubrousky místo papírových a vyhýbejte se jednorázovým obalům.

Ekologický piknik je nejen možný, ale i snadný a příjemný. Používáním ekologických produktů přispíváte k ochraně životního prostředí a zároveň dbáte o své zdraví. Vyzkoušejte naše tipy a připravte si piknik, který bude šetrný k přírodě.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.