Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Jak na Zero Waste svačiny

Líbí se vám myšlenka bezobalového stylu života a rádi byste tento trend vnesli i do života svých dětí? Září je tady a s ním i čas přemýšlet, co svým školákům nachystáte na svačinku. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak přichystat nejen školní svačinu pro své děti v zero waste stylu. Budete tak šetrní nejen k přírodě, ale také k vaší peněžence. 

Bez ubrousku se neobejdete

Prvním a základním krokem je dát sbohem igelitovým sáčkům a papírovým ubrouskům, a nahradit je ubrousky plátěnými. Takový látkový ubrousek je nejen šetrný k přírodě, ale také k potravinám. Ty se díky prodyšnému ubrousku nezapaří a narozdíl od ubrousků papírových se na potraviny ani nepřilepí, ani se nerozmočí. Plátěný ubrousek snadno vyperete, a budete-li se o něj dobře starat, bude vám sloužit bez problému klidně celý rok. Navíc dnes na trhu najdete nepřeberné množství těch nejrůznějších designů. S látkovým ubrouskem tak nebudete pouze ekologičtí a ekonomičtí, ale vaše děti si jej zamilují.

 

Plátěný sáček 

Igelitový sáček na pečivo jsme již nahradili ubrouskem. Ale co s drobnostmi, které do ubrousku zabalit nelze? I v tomto případě existuje ekologické řešení. Jsou jím látkové pytlíky. Plátěný sáček se skvěle hodí na oříšky, sušené ovoce či další drobné pochoutky. Opět ho snadno vyperete a můžete jej tak používat opakovaně. Ušetříte tak nejen přírodu, ale také vaši kapsu. Kromě toho plátěné sáčky využijete při nakupování v bezobalových obchodech, a tak by měly být základní výbavou každé zero waste domácnosti.

Vhodná krabička

Ne vše lze zabalit do ubrousku či plátěného pytlíku. Ale nezoufejte. I pro tyto případy existuje ekologická alternativa. Zainvestujte do pevné krabičky, do které pohodlně zabalíte vše od nakrájené zeleniny až po vařené pokrmy. Krabičky na potraviny se vyrábějí z rozličných materiálů. Zvolte takovou, která je vyrobena z nerezu nebo kvalitních plastů bez obsahu ftalátů, bisfenolu a dalších škodlivých látek, které by se mohly uvolňovat do uložených potravin. 

Nezapomínejte na pitný režim

Pitný režim je, obzvláště u dětí, velice důležitý. Každodenní kupování balených nápojů v plastových lahvích je však nejen nanejvýš neekologické, ale také finančně nevýhodné. Výbavu proto nezapomeňte doplnit o láhev na vodu, případně o termosku na horké nápoje. Na výběr máte z mnoha materiálů, jakými jsou například borosilikátové sklo, kvalitní plasty či nerez. A stejně jako u všech ostatních obalů, i zde máte na výběr mezi mnoha různými vzory. Taková láhev se tak může stát i stylovým doplňkem, který bude vaše děti motivovat k dodržování pitného režimu. 

Zdroj: Biooo.cz

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.