Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Dodejte tělu energii přírodní cestou

Trápí vás únava a nedostatek energie? Rádi byste se těchto problémů zbavili a naopak překypovali energií a byli tak více produktivní jak v práci, tak i ve volném čase? Vyzkoušejte Macu. Maca je rostlina z peruánských And, které se v poslední době dostává čím dál více pozornosti. A není divu. Její účinky na lidský organismus jsou mimořádné. Pomáhá tělu nejen lépe se adaptovat na okolní podmínky a bojovat tak s únavou, vyčerpáním a stresem, ale také zlepšuje sportovní výdrž, podporuje paměť a myšlení a má mnoho dalších blahodárných účinků.  

Co to je Maca

Macu najdete růst v peruánských Andách, v nadmořské výšce okolo 4 000 metrů. Je příbuzná naší brokolici či květáku, avšak její blahodárné účinky na lidský organismus se s květákem, brokolicí, ani jinými brukvovitými nedají srovnávat. 

V případě Macy využíváme zejména její kořen. Ten se mele na jemný prášek, který lze přimíchat do kaše, jogurtu, nebo do jakékoliv další oblíbené potraviny. Macu je možné užívat také v podobě tablet. Kořen Macy obsahuje vysokou koncentraci vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin. 

Maca jako zdroj energie

Maca je takzvaný adaptogen. Adaptogeny jsou již po tisíce let využívány v tradičních kulturách, například v Asii nebo právě v Jižní Americe, odkud pochází i Maca. Tyto byliny jsou vystaveny extrémním podmínkám, a aby přežili, museli se na tyto podmínky adaptovat. A část z této schopnosti dokáží předat i nám. Adaptogeny zvyšují celkovou odolnost organismu, zlepšují schopnost odolávat vnějším vlivům a pomáhají tělu bojovat proti úzkosti, únavě a stresu.  

Maca ovlivňuje také nadledvinky a dokáže tak regulovat kolísání hladiny cukru v krvi. Díky tomu je efekt zvýšení energie mnohem vyváženější a tím pádem má i mnohem delší účinek, než je tomu například u kofeinu.

Maca a sport

Maca je velmi užitečná také při sportovních výkonech. Díky vysokému obsahu bioaktivních látek dodá Maca tělu dostatečnou energii, zvyšuje výdrž a podporuje rychlejší regeneraci. Jejím pravidelným užíváním se tak například vyvarujete svalové horečce nebo alespoň zmírníte její průběh. Kromě toho Maca zlepšuje kognitivní činnost a vy se tak při výkonu dané aktivity dokážete rychleji a jasněji rozhodovat. Kromě toho obsahuje i další, pro sportovce důležité vitamíny a minerály, jako je vitamín C a E, fosfor, železo, jód, sodík a hořčík.

Maca pro lepší spánek

Spánek je pro zdravé fungování organismu a dostatečnou energii v průběhu dne alfou a omegou. Bez dostatku kvalitního spánku se budeme cítit unavení, naše kognitivní funkce se zhorší a my tak budeme méně produktivní. Jenže věnovat tělu dostatek kvalitního spánku není vždy snadné. Zejména, pokud trpíte nespavostí, před každým usnutím se hodinu převalujete a během noci se několikrát vzbudíte. Co ale s tím? I zde vám pomůže Maca. Ta totiž zajišťuje rovnováhu hormonů a zklidňuje mysl, čímž zkvalitňuje spánek. 

  

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.