Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Probiotika pro pokojové rostliny WEIKI

Probiotika na zdravá střeva pro lidi a zvířata všichni známe. Jsme díky nim odolnější, máme silnější imunitu, zlepší se nám zažívání a celkově jsme šťastnější, protože nám odpadnou problémy s nafouklým břichem a špatným trávením celkově.

Ale věděli jste, že existují i probiotika pro rostliny? Třeba české WEIKI. Když už rostlinám dopřáváme útulné zázemí, měli bychom o ně také pečovat, aby prospívaly a dělaly nám radost. Co totiž dobře funguje na lidském těle, může fungovat i na rostlinách, protože jde také o živé organismy.

 

Pokud nejste žádní velcí pěstitelé, probiotika vám doma s květinami pomohou, protože mají řadu benefitů a odvedou spoustu práce za vás. Pro nenáročné jsou vhodné třeba orchideje, které nevyžadují moc péče a odmění vás krásnými květy po dlouhou dobu.

Orchideje se tedy hodí i pro úplné začátečníky a obvykle nevyžadují žádnou speciální péči. Stačí je zhruba jednou týdně prolít vodou, nechat ji odtéct a nemusíte ani povolávat sousedku, pokud se chystáte odjet na několik týdnů na dovolenou. Obdivné pohledy kolemjdoucích jsou tak zaručeny!

 

 

Na internetu koluje spousta rad ohledně prospívání rostlin. Některé jsou i docela úsměvné, jako například ty, že bychom měli s rostlinami mluvit nebo jim dokonce pouštět hudbu. Že mají rostliny duši, o tom by se dalo polemizovat a někteří je mají dokonce za své domácí mazlíčky. A když rostlina uschne nebo neprospívá, možná jí budeme spíše nadávat. Správnou péči si ale zaslouží v každém případě.

A jaké jsou benefity a přínosy probiotik WEIKI pro pokojové rostliny? Probiotika je povzbudí k růstu a kvetení, zlepší jejich obranyschopnost, posilují kořenový systém, poskytnou veškeré potřebné živiny a pokud má rostlina nějaký problém nebo škůdce a skomírá, dokáží ji probudit zpět k životu.

Díky probiotikům ušetříte také na hnojivech a zálivce. V případě probiotik nejde o hnojivo jako takové, ale velmi vhodný a prospěšný doplněk k hnojivům. Z jedné lahvičky získáte až 100 litrů probiotické zálivky a tu stačí opakovat cca jednou za 14 dní.

Použití probiotik je velmi jednoduché. Stačí vylít jedno víčko z balení probiotik do 7 litrů vody a pak už jen roztokem rostliny zalévat. Můžete dát klidně i ro rozprašovače a vlhčit jimi přímo listy nebo květy. Rostlině tím nijak neublížíte nebo je nepopálíte.

Zajímavá je i vůně probiotik, která připomíná fermentovaný nápoj kombuchu. Ta je mimochodem také plná probiotik, jen je prospěšná nám lidem.

Probiotika WEIKI jsou fajn na orchideje, ale také na fíkusy, begonie, monstery, kaktusy, sukulenty a mnohé další kvetoucí i nekvetoucí pokojovky.

Probiotika WEIKI jsou nápadem české značky MANETECH, a.s., která se zabývá technologiemi na ekologických proncipech. Probiotika jsou 100 % přírodní, bez geneticky modifikovaných organismů a jsou také vědecky ověřena s univerzitami a výzkumnými ústavy.

Na výběr jsou i jiné varianty, například na jahody, rajčata nebo na záhonkové květiny, jako tulipány, jiřinky, pivoňky a všechny ostatní venku vysévané květiny.

 

.
.
.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.