Cena produktů s příznakem AKCE platí pouze do vyprodání skladové zásoby.

Trápí vás celulitida? Máme pro vás řešení

Mnohé z nás se s tím potýkají - celulitida, známá také jako pomerančová kůže. Pro řadu žen je to nechtěná realita nebo dokonce noční můra. Přemýšleli jste někdy, jak celulitida vzniká a jak se jí zbavit? Pokud ne, nebo chcete získat více informací a tipů na její eliminaci, pokračujte ve čtení!

Co je to celulitida

Celulitida vzniká nerovnoměrným ukládáním tuků v problematických oblastech - nejčastěji na stehnech, hýždích a bocích. Tukové shluky pak vytvářejí na povrchu pokožky malé hrbolky. Celulitida je problémem hlavně žen, protože muži mají jiný způsob ukládání tuků a na celulitidu většinou netrpí. Ženy s ní často bojují všemi možnými způsoby. Hlavními příčinami jsou hormony, genetika, celkový tělesný tuk a nerovnoměrné rozložení tuku po těle. V oblastech náchylných k celulitidě se tukové buňky sdružují do větších celků a tlačí na vazivová septa, což způsobuje typický hrbolatý vzhled. Jak se s celulitidou vypořádat? Čtěte dál!

Březová šťáva

Březová šťáva je jedním z nejtradičnějších prostředků proti celulitidě. Díky svým výjimečným detoxikačním vlastnostem podporuje lymfatický systém a pomáhá odstraňovat toxiny z těla. To přispívá k vyhlazení pomerančové kůže a zlepšení vzhledu dolíčků. Při správné životosprávě a zdravém životním stylu může také pomoci s úpravou tělesné hmotnosti. Březová šťáva je skutečným malým zázrakem. Je vhodná jako doplněk stravy, dodává tělu vitaminy a pomáhá odplavovat toxiny. Skvělá je také v kosmetice. Například březový olej zlepšuje funkci lymfatického systému a při pravidelné masáži pomáhá vyhlazovat celulitidu. Účinky masážního oleje lze podpořit i březovým sprchovým peelingem, který připraví pokožku pro masáž a usnadní vstřebávání účinných látek. Proto se břízou proti celulitidě rozhodně vyzbrojte.

Peeling

Dalším skvělým pomocníkem proti celulitidě je obyčejná sůl. Čím hrubší, tím lepší. Ať už je to mořská, obyčejná, himalájská nebo sůl z Mrtvého moře, sůl využijete nejen jako peeling, ale i jako přísadu do koupele, protože má detoxikační a posilující účinky na pokožku. Jako peeling funguje skvěle díky svým větším krystalkům, které zlepšují celkový vzhled kůže, vyhlazují ji a zjemňují. Solný peeling navíc připraví pokožku na následnou péči a usnadní vstřebávání dalších účinných látek. Po takovém peelingu můžete pokračovat březovou masáží nebo masáží jiným rostlinným olejem. Je však důležité pokožku po použití soli hydratovat, protože sůl může kůži vysušit. Oleje nebo bambucké máslo jsou v tomto případě ideální volbou.

Kofein nejen po ránu

Kofein je považován za jeden z nejúčinnějších bojovníků proti celulitidě. Podporuje spalování tuků, zlepšuje prokrvení pokožky a zjemňuje vzhled pomerančové kůže. Kofein v kosmetice se většinou získává z kávy nebo zeleného čaje a slouží nejen proti celulitidě, ale i jako povzbuzení pro pokožku. Málo se však ví, že kofein těžko proniká do pokožky a jeho účinky v hlubších vrstvách kůže jsou sporné. Proto je důležité, aby byl kofein aplikován ve formě emulze nebo gelu, které usnadní pronikání účinných látek do pokožky. Nejúčinnější jsou gely nebo tekuté krémy.

.
.
.

 

Celulitida je běžným problémem mnoha žen, ale s vhodnými postupy a produkty ji lze efektivně zmírnit. Klíčem k úspěchu je kombinace správné životosprávy, pravidelného cvičení a použití přírodních prostředků, jako je březová šťáva, solné peelingy a kosmetika obsahující kofein. Detoxikace těla a stimulace lymfatického systému hrají zásadní roli v boji proti celulitidě. Pravidelné masáže a správná péče o pokožku mohou výrazně zlepšit její vzhled a snížit viditelnost celulitidy. Pamatujte, že důležitá je trpělivost a konzistence – s těmito tipy můžete dosáhnout hladší a pevnější pokožky.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.